"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

O Otelin Robotu Var!

Sedat | 28 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Herkesin hayal dünyasında ona hizmet edecek bir robotun var olduğunu biliyoruz. İşte bu istekler gerçekleşiyor.

Bir insan resepsiyondan istediğiniz her ne varsa robottan istemeniz mümkün. Havlu, terlik veya yemekleri getirip götürüyor. 2014 yılından beri denemeleri süren Savioke şirketine ait Meet Savioke projesi tam not aldı.Beğenilere sunulan robot sevimli duruşu ile siparişleri kapıya kadar götürüyor. Oldukça ilgi çeken ve beğenilen robotla karşılaşmak artık çok kolay. Müşterilerin güvenliği baz alınarak yapılan robotta baş kısmındaki kapak açılarak ürünlerin tam bir güven içerisinde alınmasını sağlamaktadır.

Bu sevimli tenekeye rastlamak isteyenler için günümüzde Hilton, Starwood ve Marriott otellerine uğramanız gerekiyor. Aniden karşınıza çıkması durumunda şaşırmayın. Birbirinden sevimli hareketlerinin olduğu Relay'a bir puanlama yapıp 5 yıldız verdğiniz takdirde sevinçten olduğu yerde izlenimesi gereken hareketler sergiliyor. Şimdiden ilgi uyandıran ve merak uyandıran bu robot daha çok konuşulacak gibi. 

Robotun beğenilmesi ve otellerde çalıştırılması, akıllarda ya peki çalışan insanların ne şekilde görev yapacakları olsa gerek. İşlerinden olunmaması amaçlanan ve sadece siparişlerin robotun haznesine yerleştirerek, şarjı kontrol edecek olmalarıdır. 

Bu sevimli robotu videomuzda izleyebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi