"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

O Özellik İlk Galaxy S8'de Olacak!

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Teknoloji devi Samsung, Dünyada ilk olacak yenilik ile Galaxy S8'i buluşturuyor.

Son zamanlarda gelişen Galaxy Note 7 ve S7 Edge modellerindeki talihsiz olayların ardından Samsung, piyasaya yeni telefonu Galaxy S8 ile bomba gibi geliyor. Tüm sosyal medya platformunda haftalarca konu olan Galaxy serilerinin patlama haberleri Samsung'un imajını bir hayli zedelemişti. Daha sonra tüm Galaxy Note 7'lere geri toplama çağrısında bulunan Samsung, firmayı oldukça zarara uğratmıştı. 

Yaşanan üzücü olayların pes ettirmediği kolaylıkla görülen Samsung, yeni çıkaracağı son amiral gemisi Galaxy S8'de bir ilki yaşatıyor. Hafızalardan kötü izlenimleri yok etmek adına çalışmalar tam gaz devam ediyor. Gelen haber doğrultusunda denenecek olan özellik henüz hiçbir şirket tarafından kullanılmadı. Bu da "Optik parmak izi tanıma" özelliği.  Sadece yazılımsal olarak değişikliğe gitmeyen firma aynı zamanda tasarım açısından da değişikliğe gitti. 

Galaxy S8'in önceki srrilerine benzer kavisli bir ekran ile kullanıcılarını karşılayacağı konuşuluyor. Bazı benzerlik gösterdeiği cihazlara nazaran daha kısa sürede ve net bir şekilde tarama işlemi gerçekleştiren optik sensör, Samsung'un ön panelinin hemen arkasında bulunacak.

Daha öncelerinde varolan parmak izi tarayıcıları, parmaz izi analizi yaparken donuyordu bu da oldukça can sıkıcı bir durumdu. Fakat Samsung'un bu taze özelliğinin Qualcomm’un Sense ID çipseti ile destekleneceği ve saliseler içerisinde analiz yapması sağlanacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi