"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Öğrenci Yurtlarında İnternet Ücretleri Düzenlendi

Sedat | 20 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınan yeni bir karar ile öğrenci yurtlarındaki internet erişim ve kullanımı ile ilgili değişiklikler yapıldı.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda internet erişimi öğrencilere ücreti bir şekilde sağlanırken bu konuda ödemelerde farklı bir yöntem izlenmeye başlayacak. Yapılan açıklama ile birlikte internet erişim ve kullanım ücretlerinin KYK bütçesinden karşılanmamasının kararlaştırıldığı belirtilirken bundan sonraki süreç içerisinde Resmi Gazete’de yayınlanan düzenlemelerin yürürlükte olacağı belirtildi.

Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmet Kapsamına Alınması ile Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmetler Kapsamından Çıkarılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı başlığı ile Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile birlikte artık ücretlendirmeler ve ücretlerin ödenmesi KYK tarafından karşılanmayacak. Bu karar sonrasında internet kullanımı ile ilgili değişikliklerin nasıl yapılacağı net bir şekilde ifade edilmezken, öğrencileri yurtta kalırken internet kullanımı ile ilgili herhangi bir değişikliğin olup olmayacağı ya da ücretlendirmeler de nasıl bir tarifenin üzerinden yapılacağı şu an için soru işareti. Fakat önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte durumu hakkında kesin bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi