"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Oliver Samwer 2017 Rocket Internet’i Kurtarabilir

Sedat | 2 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Rocket Internet tarafından yayınlanan son raporlarda, zarar yaşanırken markanın en büyük umudu Oliver Samwer.

Rocket Internet tarafından yayınlanan raporlarda, son durumun firma adına hiç de iyi olmadığı görülürken, yaşanan bu mali krizden çıkılması adına tüm umutlar Oliver Samwer’e bağlanmış durumda. Yayınlanan raporlarda özellikle ikinci çeyrek rakamlarında yüksek zararın yaşandığı görülürken,  ikinci çeyrek itibari ile firmanın zararı 617 milyon Euro olarak açıklandı. Markanın zararının bu kadar yüksek olması, mali açıdan önlem alınmasını ve çözüm yollarının geliştirilmesini de zorunlu tutarken, markanın bu kadar yüksek oranlarda zarar etmesinin en önemli nedeni Global Fashion Group. GFG’de işlerin yolunda gitmemesi zararın daha da artmasına neden oluyor.  GFG için yapılan tahminlerde bu alandaki zararın zarara olan katkısı 383 milyon Euro. Bu açıdan bakıldığında zararın yarısından daha fazlası sadece GFG’den kaynaklı.

Daha önce de pek çok önemli gelişmenin yaşandığı şirkette Hindistan gibi önemli bir pazardan çekilmesi de çok etkili oldu. Farklı yatırımların yapılmasına rağmen 3.5 milyar dolarlık değerinin altında gerçekleşen değerleme, markanın ekonomik anlamda iyi durumda olmadığını da göstermişti.

Umutlar Sürüyor!

Marka tarafından yapılan açıklamalarda ekonomik anlamda durumun toparlanacağı ifade edilirken özellikle Rocket Internet CEO’su Oliver Samwer’e bu anlamda büyük güven duyuluyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi