"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

OneDrive Depolama Boyutu Düşürülüyor

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen Bulut depolama servisinde depolama alanının azaltılacağı belirtildi.

Microsoft'un en çok kullanılan servislerinden birisi olarak görülen OneDrive için yeni bir karar alındı. Microsoft tarafından alınan karar ile birlikte artık depolama alanlarında oldukça yüksek oranlarda düşüş yapılacağı belirtilirken bundan sonraki kullanımlarda özellikle ücretsiz olarak uygulamayı kullanan kişiler çok daha kısıtlı bir alana sahip olacak.

15 GB, 5 GB Olacak!

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda ücretsiz kullanıcıların 15 GB'lık depolama alanı olduğu belirtilirken alınan karar sonrasında bu alanın 5 GB’a düşürüldüğü belirtildi. Bu bakımdan OneDrive kullanan kişilerin bundan sonraki süreç içerisinde 15 GB yerine 5 GB kullanması gerekecek.

Herkesi Kapsamayacak!

Microsoft tarafından yapılan açıklamada üstelik bazı kullanıcılara müjde de verilmiş durumda. Öyle ki 31 Ocak 2016 öncesinde sisteme üye olan kişilerin yapılacak değişiklikten etkilenmeyeceği sadece bu tarih sonrasında üye olacak kişilere kısıtlı depolama sunulacağı belirtildi.

Bu bakımdan mevcut üyelerin herhangi bir sorun yaşaması söz konusu olmayacak. Fakat Ocak ayı sonrasında üye olan kişiler ne yazık ki 5 GB’lık bir alan kullanmak zorunda kalacak. Microsoft tarafından alınan bu kararın ardından kişilerin alternatifleri değerlendirebileceği de gündeme getirilirken bu konuda ön plana çıkan depolama servisi ise Google Drive.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi