"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

OneDrive Pokemon Desteği Aldı

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen OneDrive adı verilen bulut depolama sisteminde yapılan son değişiklik Pokemon Go oyunu oynayan kişilerin işlerini kolaylaştırdı.

OneDrive fotoğrafları farklı bir şekilde yapay zeka aracılığıyla algılarken bu fotoğrafları etiketler bazında sıralama işlemini de yapabiliyor. Etiketleme sistemi Microsoft tarafından Pokemon GO için de güncellenirken, Pokemon Go etiketleri sayesinde oyunu oynayan ve fotoğraf çekerek OneDrive’a aktarılmasını sağlayan kullanıcılar daha sonra bu bulut sunucu üzerinden fotoğraflar arasından kolay bir şekilde Pokemonlarını görüntüleyebiliyor.

Üstelik çekilen fotoğraflardaki Pokemonun hangi Pokemon olduğunu algılayan sistem böylece arama yaparak istenilen Pokemona ulaşılmasını da sağlıyor. Her ne kadar bu özellik çok kullanışlı ya da ihtiyaç duyulacak gibi görünmese de Microsoft tarafından yapılan bu değişiklik önümüzdeki dönemlerde fotoğrafların yapay zeka ile algılanmasını ve kategorilendirme, etiketlenmesinin sağlanması amacıyla oldukça önemli görülüyor.

Sunulan bu özellikten yararlanmak isteyen kişilerin OneDrive ayarlarını yaparak Pokemon Go oynarken fotoğraf çekmesi yeterli olacak. Sistem oldukça hızlı ve otomatik bir şekilde çalışırken kişiler benzer işlemleri diğer etiket sistemlerine göre de yapabilecek. Ayrıca yüklenenler mobil uygulamaları, internet tarayıcısı veya Windows 10’un fotoğraflar uygulamasından ulaşılabilir durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi