"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Online İlaç Sipariş Dönemi Başlayabilir!

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kişilerin eczanelerden alacağı ve reçete gerekmeyen ilaçlar için online sipariş dönemi başlayacak.

Sağlık üzerine yapılan yeni girişimde kişilerin evlerine ilaç servisi hedefleniyor. Kişilerin evlerinden eczanelerine gitmesine gerek kalmadan istediği ilacı alabilecek olması, işin cazip kısmı olurken, konuyla ilgili çalışmalar İstanbul’da başlamış durumda.

Çabuk İlaç Devrede

Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde kurulan servisin çabuk ilaç adını aldığı ve kişilerin ilaç sipariş ederek kolay bir şekilde ilaç alabildiği belirtildi. Bu bakımdan kişilerin bundan sonraki süreçte benzer servislerin yaygınlaşması ile birlikte ilaç alması çok daha kolay olacak. Çabuk İlaç adı ile kurulan online platforma giriş yapan kişiler, bu sistem üzerinden sipariş verebiliyor. Verilen sipariş bölgeye en yakın kurye tarafından ulaştırılırken, böylece sipariş süresi de kısalabiliyor.

Ücretlendirme Nasıl?

İlaç bedelinin yanı sıra sevkiyat bedeli de kişilerden alınırken, aynı zamanda kırmızı reçete ya da doktor kontrolünde verilmesi gereken ilaçların teslimatı yapılmıyor. Bu bakımdan kişiler ücretli olarak herkese satılabilen ilaçlar için bu sevisi kullanabiliyor. İstanbul’da yapılacak denemelerin ardından projenin farklı bölgelerde de kullanıma girmesi mümkün. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi