"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Opera 39 İle Yeni Bir Tarayıcı

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Opera için yayınlanan son versiyon Opera 39 olurken, yeni versiyon ile birlikte Opera oldukça geliştirildi.

Opera 39 adının verildiği yeni tarayıcı, kullanıcılara çok daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunacak. Konuyla ilgili yapılan tanıtımlarda tarayıcının yeni özellikleri paylaşılırken, kullanıcıların yapacağı pek çok işlemde performans artık daha da ön planda.

Popup adı verilen yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkan Opera, bu özellik sayesinde yazı metinlerinin kopyalanmasını da önleyecek. Böylece kelimeler üzerinden araştırma yapılması Opera ile birlikte artık çok daha kolay.

Videolar için de yenilenen Opera video izlemek isteyen kişilerin videoyu sürekli tarayıcıya görmesini sağlıyor. Üstelik videonun nerde görüntüleneceği de belirlendiğinden dolayı kullanıcılar bu konuda istediği şekilde seçim yapabiliyor. Opera ile birlikte bu açıdan video ya da film izlemek artık çok daha kolay. Özellikle başka sekmelerde iş yapmak isteyen fakat bir yandan da film izlemek isteyen kişiler ekranı küçültmeden işlem yapabilecek durumda.  

Ad-Block özelliği ile birlikte farklı küçük özelliklerin de Opera 39 ile birlikte geldiği görülürken, yeni özellikler için kullanıcıların yeni güncelleme alması yeterli.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi