"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Oppo, vivo ve Xiaomi'dan önemli iş birliği!

Sedat | 2 Ocak 2020 0 yorum Süre: 2 dakika

Oppo, vivo ve Xiaomi dünya çapında sorunsuz dosya aktarım hizmetlerini sunuyor.

Oppo, Vivo ve Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden üçü Ağustos ayında, cihazlarının yüksek hızlarda dosya aktarımlarını sorunsuz bir şekilde eş yapmasını sağlayan “Inter-Transfer Alliance Group” adlı bir işbirliği duyurdular.

Birkaç aylık açık betadan sonra, grup nihayet testle bitti ve bir basın açıklamasında çapraz marka hizmetinin küreselleştiğini duyurdu. Medya mesajına göre, "ortalama dosya boyutlarının beklenen artışı" nedeniyle dünya çapında 5G sunumuyla zamanlama yapıyorlar.

İn vivo Kıdemli Başkan Yardımcısı Spark Ni'ye göre ortaklık, kullanıcıların internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dosyaları kablosuz olarak paylaşmalarını sağlayacak. Servis, hızlı eşleştirme için Bluetooth'u ve yüksek hızlı bağlantı için Wi-Fi P2P'i kullanacak. Kullanmak için Wi-Fi ve Bluetooth açık olmalıdır, ardından Menü seçeneğinden hangi dosyaları aktarmak istediğinizi seçebilirsiniz.

İletim İttifakı, işbirliğinin küresel adıdır ve ekosistemlerine katılmak ve genişletmek isteyen daha fazla marka eklemek istemektedir. Aktarım hızları 20 MB / sn'ye kadar çıkacak ve Şubat 2020'den itibaren akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi