"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Oracle Google'ın yakasını bırakmıyor!

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

6 yıl önce Google ile Oracle ile arasında yaşanan anlaşmazlıkların ardından iki marka yeniden karşı karşıya geldi.

6 yıl önce yaşanan kavgada Google, Oracle karşısında haklılığını ilan ederken geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme daha yaşandı. Her ne kadar mahkeme tarafından yapılan incelemelerde Oracle’nin iddiaları kabul edilmemiş ve Google haklı bulunmuş olsa da bu konuda Oracle işin peşini bırakmaya niyetli değil ve yeniden konu ile ilgili girişimlerde bulunmaya başladı bile.

Bu Sefer Tazminat İstiyor!

İlk açılan mahkemenin Mayıs ayında sonuçlanması ile birlikte Google bu konuda kendini aklarken mahkeme tarafından verilen karar özellikle Oracle yönetimi tarafından eleştirilmişti. Bu gelişme üzerine Oracle bu sefer yaşadığı maddi kayıp için tazminat talebinde bulunmak üzere yeniden mahkemeye başvurdu.

Yeni bir dava açan yönetim davada 42 milyarlık bir kazancın Google tarafından kazanıldığı ve Oracle’nin bu kazançtan mahrum bırakıldığı iddia edildi. Yeni dava ile birlikte iki marka yeniden mahkeme salonlarında karşı karşıya gelecek ve birbirlerine karşı savunma vererek iddialarına mahkeme heyetine kabul ettirmeye çalışacak. Fakat Google'ın tekrar aynı marka tarafından mahkemeye verilmesi özellikle Google yöneticilerini canını oldukça sıkmış durumda.

Daha önce açılan davalarda ise Oracle Google tarafından yapılan ve geliştirilen servislerde Oracle’ye ait uygulamaların kullanıldığını belirtmiş ve bu konuda hak talebinde bulunmuştu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi