"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Osmangazi Köprüsü’nden 400 Km Hızla Sofuoğlu Geçti

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye'nin en iyi sporcularından olan Kenan Sofuoğlu zorlu bir rekor denemesinde başarıya ulaştı ve motor ile 400 kilometre hıza ulaştı.

Motorsiklet yarışlarında elde ettiği başarılar ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran Kenan Sofuoğlu kırılması zor bir rekor için Osmangazi Köprüsü’ndeydi. Yeni yapılan ve yapımı tamamlanan Osmangazi köprüsünden geçen ilk kişi olmayı da başaran Kenan Sofuoğlu köprüdeki ikinci denemesinde 400 kilometre hıza ulaşmayı başardı. Güvenlik önlemlerinin alındığı denemede Kenan Sofuoğlu 400 kilometreye ulaşmayı başarırken Osmangazi Köprüsü'nde açılış ile birlikte ilk rekor da kırılmış oldu.

Hep Zirvede

Türkiye için oldukça önemli olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli parçası Osmangazi Köprüsü olurken, Kenan Sofuoğlu zorlu rekor denemesinde başarıya ulaşmayı başardı. Şu anda Dünya Süpersport Şampiyonası'nda yarışan Kenan Sofuoğlu buradaki liderliğini de sürdürürken Türkiye'de özel bir etkinlik kapsamında rekor kırmayı da başardı.

Teşekkür Etti

Kawasaki H2R model motosikleti kullanan Kenan Sofuoğlu daha önceki hız denemelerinde 390 kilometreye kadar çıkmayı başarmıştı. Bu deneme için dört aydan beri çalıştığını söyleyen Kenan Sofuoğlu son denemede 400 kilometre hıza ulaşamadığını fakat son denemesinde 400 kilometreye çıkmayı başardığını söyledi.

Daha Önce İptal Olmuştu

Açılış için hız denemesi yapmak isteyen Kenan Sofuoğlu hava muhalefetleri nedeniyle bu rekor denemesini iptal etmek zorunda kalmıştı. Rekoru kırdıktan sonra kısa bir açıklama yapan Kenan Sofuoğlu Türkiye'de emeği geçen tüm siyasilere teşekkür ederken böyle bir rekor denemesinde bulunmaktan dolayı da son derece mutlu olduğunu belirtti. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi