"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Panasonic'den Kimlik Doğrulama Yazılımı Geliyor!

Sedat | 1 Kasım 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Panasonic, Toughbook ve Toughpad mobilite çözümlerinin bir üyesi olarak kimlik doğrulama yazılımı sunuyor. Bunu için veri güvenliği şirketi FusionPipe şirketi ile anlaştı

Panasonic System Communications Company Europe’un (PSCEU) bir iş birimi olan Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, merkezi Vancouver’da bulunan kimlik doğrulama ve veri güvenliği çözümleri şirketi FusionPipe Software Solutions Inc. (FusionPipe) ile yeni bir çözüm ortaklığına girdi. Bu işbirliği uyarınca Panasonic, FusionPipe patentli QuikID kimlik doğrulama çözümlerini Avrupa’daki müşterilerine ve dağıtıcılarına sunarak markayı destekleyecek

QuikID Nedir?

QuikID, tüm koşullara rağmen dayanıklı yapısı ile dikkat çeken aynı zamanda masaüstü, dizüstü, tablet ve VPN ağları için son kulllanıcı doğrulama yeteneğini iyileştirmek amaçlı tasarlanan patentli bir yazılımdır. FusionPipe, Panasonic bünyesindeki yeni Sertifikalı Bağımsız Yazılım Sağlayıcı Programı dahilinde resmi olarak sertifikalandırılan ve onaylanan en yeni Bağımsız Yazılım Sağlayıcılarından biri olarak dikkati çekiyor. 

Kullanıcıya dair bütün kombinasyonları, anahtarları ve akıllı kartları tek bir seferliğe mahsus şifreleme yapar yada USB'lere olan ihtiyacları ortadan kaldırarak veri güvenliğinin aşınmasını engeller. Bu sayede iş güvenliği artmış oluyor.

- FusionPipe CEO & Yönetim Kurulu Başkanı David Snell ise şöyle görüş bildiriyor:Çığır açan kimlik doğrulama teknolojimizin en büyük Katma Değerli Satıcılarından biri de Panasonic olduğu için gurur ve heyecan duyoruz. Sert koşullara dayanıklı cihaz pazarının devi olana Panasonic, vizyonu, pazar stratejisi ve büyüyen kullanıcı tabanı, karşılıklı olarak avantaj sağladığımız iş ortaklığımızın başarısının anahtarıdır.

- Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler - Mühendislik Bölümü Başkanı John Harris, Mobile World Congress 2015’te FusionPipe ekibiyle tanıştığımdan bu yana onlarla çalışıyor, QuikID  çözümünün teknik faydalarını, güvenlik provizyonlarını ve doğrulama teknolojilerinin potansiyelini değerlendiriyordum. Bu süreçte hem FusionPipe ekibi ve kullandıkları teknolojilerden hem de bu inovatif çözümün bizim mevcut müşteri tabanımıza, potansiyel müşterilerimize ve dağıtım kanalımıza sunduğu fırsattan çok etkilendim diye açıklamada bulundu.

Panasonic, FusionPipe QuikID yazılımını Avrupa Ekonomi Bölgesinde, İsviçre’de ve Türkiye’deki mevcut dağıtım kanallarında ProServices bünyesinde oluşan yeni bir üye olarak satışa sunacak.

 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi