"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Patlayan Galaxy Note 7 Görücüye Çıktı!

Sedat | 3 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un patlama problemleriyle sürekli gündeme gelen ve bir süre sonra satışı durdurulan Galaxy Note 7, iyileştirilmiş olarak karşımıza çıkacak.

Yeniden satışa çıkarıldı. Peki herkes de soru işareti olarak kalan Galaxy Note 7'deki patlama sorunu tamamen giderildi mi?

Sürekli olarak gelişim ve değişim içerisinde olan Galaxy serilerinde geriye yönelik bir adım kaydedilmişti. En son yaşanılan Galaxy Note 7 modelinin, batarya da yaşanılan bir sıkıntı olarak nitelendiren patlamadan sonra tamamen satışları durdurulmuştu. Sorunu çözmek adına yapılan bu durum sonunda çözüldü mü? Firma, Galaxy Note 7 sahiplerinden cihazlarını iade etmelerini ve paralarını geri almalarını veya cihazları değişim için gönderip başka bir Galaxy modelini ücretsiz geçici bir süre kullanmalarını talep etmişti.

Galaxy Note 7 Yine Raflarda!
Yaşanan patlama olayının ardından daha henüz raflardaki yerini alan bir Galaxy Note 7 görüyoruz. Güney Kore'de satışları başlayan cihaz söylelenlere göre batyaryadaki patlama sorunudan tameamen arındırılmış ve sorun ortadan kalkmış. Yapılan tahminler sonunda Galaxy Note 7, Ekim sonunda Türkiye'de yeniden satışa sunulacak. Bu patlamadan sonra Samsung cihazlarına karşı temkinli olunsa da, güveninin zedelendiğini söyleyebiliriz.

Samsung İçin Önem İçeren 4. Çeyrek Mali Raporu!
Bilindiği üzere iPhone 7'ye rakip olarak gelmesi beklenen Galaxy Note 7'nin yaşanan talihsizlikle beraber pek şansı bulunmuyor. 2016'nın 4. çeyrek mali raporlarında Samsung'un bu olaydan ne kadar ağır bir şekilde etkilendiğini Aralık ayında göreceğiz. Bakalım Note 7 ile yakalanamayan başarı, 2017'nin ilk çeyreğinde tanıtılacak olan Galaxy S8 ile tamamlanabilecek mi?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi