"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

PC Oyunları Xbox One İle Birleşiyor

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Xbox One Yaz güncellemesi, Xbox One cihazlarına resmen gelirken kullanıcılar yeni güncellemeyle birlikte pek çok özelliğe sahip olacak.

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Xbox One Yaz güncellemesi, Xbox One model oyun konsollarını çok daha kapsamlı bir hale getiriyor. Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda kullanıcıların yeni oyun konsolunu kolay bir şekilde güncelleyebileceği belirtilirken yeni oyun konsoluna gelecek güncellemeyle birlikte kullanıcıların kullanmaya başlayacağı özelliklerde paylaşılmış durumda. Yapılan açıklamalarda bilgisayar ve konsol oyunlarının birleştirilecek yapılırken en çok dikkat çeken nokta akıllı ses asistanının oyun konsoluna dahil edilmesi.

Cortana Xbox One’da!

Kullanıcılar oyun konsolunda artık sesli asistanı kullanarak yönetim sağlayabilecek. Yapılan açıklamalardan Windows 10 işletim sisteminde yer alan ses asistanı Cortana’nın artık Xbox One versiyonunda da kullanılabileceği ifade edilirken, ilgili özellik sadece destek veren ülkeler de kullanılabilecek.

Türkiye destek verilen ülkeler arasında yer alamazken Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’taki oyuncular artık Xbox One konsolunu komutları ile yönetebilecek. Yapılan açıklamalarda komutlar ile kişilerin oyun konsolu kapatmaktan farklı müzik geçiş yapmaya kadar pek çok işlemi yapabileceği belirtildi. Bu bakımdan kullanıcılara pek çok özellik sunulmuş durumda ve sizler de sunulan imkanlardan yararlanarak daha iyi bir oyun konsolu deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi