"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Play Store'daki Dosya Boyutları Küçülüyor

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından Google üzerinden yapılacak yeni düzenlemeler sayesinde kullanıcılar daha küçük boyutlardaki uygulama ve güncellemeleri kullanmaya başlayacak.

Google, Android işletim sistemi kullanıcılarının daha iyi bir telefon deneyimi yaşaması ve pratik bir kullanım sağlanması adına geliştirmelerini sürdürüyor. Konuyla ilgili elde edilen son bilgilerde Android işletim sistemine sahip kişiler tarafından yoğun olarak kullanılan Google Play Store için yeni bir özelliğin aktif edileceği ve bu özellik sayesinde kişilerin çok daha küçük boyutlardaki dosya ve güncellemeleri alarak sistemden yararlanabileceği belirtildi.

Bu bakımdan sisteme entegre edilecek olan yeni özellik sayesinde mevcut dosyaların büyüklüğünde yüzde 50’ye varan bir azalma yapılacak. Herhangi bir kaybın ya da hatanın söz konusu olmadığı bu sistem oldukça pratik bir kullanıma sahip olurken kişiler herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan bu imkanlardan yararlanabilecek.

BSDİFF Devreye Giriyor!

Bu özelliğini devreye alınabilmesi adına Google tarafından 'bsdiff' adı verilen bir algoritma hazırlanırken bu algoritma sayesinde uygulama ve güncellemelerin küçültülebilmesi mümkün hale getiriliyor. Üstelik pek çok uygulamada yüzde 80’e varan bir tasarrufun da sağlanabileceği ve bu bakımdan yüzde 50’lik oranın minimum oran olduğu belirtildi.

Bu durum kullanıcıların çok daha küçük boyutlardaki dosyalar ile işlem yapmasını sağlarken aynı zamanda mobil veri bağlantısını kullanan kişilerin de daha az veri tüketmesini, internet kullanımının böylelikle daha uzun olabilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi