"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

PlayStation 4 Kaç Tane Sattı?

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından piyasaya sunulan PlayStation 4 modeli ile ilgili resmi rakamlar paylaşıldı.

PlayStation serisine başlaması ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Sony, şu anda oyun konsolu dünyasının ilk sırasında yer alıyor. Oyun konsolları ile pek çok kişinin ilk tercihi olmayı başaran marka, PlayStation 4 modeli ile birlikte piyasaya yer alıyor.

PlayStation 4 ile ilgili satış rakamlarının paylaşılması ile birlikte sektördeki durum da netlik kazanırken, pek çok soru işareti de yapılan açıklamalar ile birlikte netlik kazandı.

40 Milyon Barajı Aşıldı!

PlayStation 4 için yapılan açıklamalarda cihazın 43.5 milyon sattığı belirtildi. 2013 yılının Kasım ayında ilk defa piyasaya sunulan cihazın 3 yıllık performansı yaklaşık 43.5 oldu. PlayStation 4 satışları ile birlikte iyi bir gelir elde eden Sony, özellikle mobil sektörde yaşanan düşüşü de PlayStation 4 ile birlikte giderebildi.

PlayStation 4 Özellikleri Neler?

PlayStation 4 ile birlikte performansın arttırılması ilgiyi de arttırmış durumda. Cihazda AMD x86 PC mimarisi kullanılırken, 8 GB GDDR5 ile birlikte performans sorunsuz hala getirilmiş durumda.

Sırada Ne Var?

PlayStation 4 modelinin ardından Sony tarafından sektörde yeni bir hamle beklenirken, özellikle sektördeki rakibi olarak görülen Microsoft, yeni bir modeli ile piyasaya giriş yaptı. Yeni modelin adı Xbox One S olurken, önceki modellerden yüzde 40’a varan küçüklüğü ile dikkat çeken cihaz, üstelik daha iyi bir durumda. 4K desteği ile kalitenin yükseltildiği modele karşılık Sony’den VR destekli bir cihazın gelmesi bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi