"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

PlayStation Plus Zamlanacak

Sedat | 23 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

PlayStation kullanıcıları PlayStation Plus adı verilen özel servis ile her ay belli oyunlardan oluşan sete ücretsiz bir şekilde sahip olabilir. Yapılan son açıklamalarda

PlayStation kullanıcılara yönelik geliştirilen paketler sayesinde ücretsiz bir şekilde pek çok oyun içeriğine sahip olabilmek mümkün. Bunun için kullanıcıların PlayStation Plus adı verilen özel servisten yararlanması gerekiyor. Bu servise  yapılacak başvuru ile birlikte kullanıcıların üyelik ücretini yatırılmasının ardından servis aktif hale geliyor ve her ay içerisinde kullanıcılar belirli oyunları ücretsiz bir şekilde oynama imkanı elde ediyor.

Ücretler Artıyor

Kullanıcıların bundan sonraki süreç içerisinde PlayStation Plus için daha fazla ücret ödemesi gerekebileceği gündeme gelirken bu gelişmeler pek çok kullanıcıyı şimdiden üzmeye başardı. Yapılan açıklamalarda Eylül ayı itibariyle fiyatların zamlanacağı ifade edilirken zamlı fiyatlardan sonra Türkiye'deki kullanıcılar da daha yüksek fiyatlar üzerinden hizmet almayı sürdürebilecek.

Konuyla ilgili yapılan ilk açıklamalarda 49.99 dolar olan yıllık abonelik ücretinin 10 dolar gibi bir artış ile 59 dolara çıkacağı belirtildi. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde kullanıcıların hizmetlerden yararlanabilmesi adına daha fazla ödeme yapması gerekecek. Türkiye'deki kullanıcılar ise yıllık 149.99 Türk Lirası üzerinden sisteme üye olabilirken 30 Türk lirası bir artış ile birlikte sistemden yararlanmak için 179.99 Türk parasını ödemek zorunda kalacak. Yapılan artışlar ortalama 30 liralık bir fiyat zammı şeklinde gerçekleşirken bu kullanıcılar tarafından çok olumlu karşılanmış değil. Buna karşın milyonlarca abonesi bulunan PlayStation Plus için bu artışın çok fazla zarar getirmeyeceği konuşuluyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi