"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go 32 Ülkede Oynanacak!

Sedat | 18 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go şu anda 6 farklı ülkede oynanabilirken yapılan son açıklamalarda oyunun 26 yeni bölgede açılacağı ve böylece 32 ülkede oynanabileceği belirtildi.

Pokemon Go adı verilen oyun piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış durumda. Oyuncuların Pokemon efsanesini yeniden canlandırılması ve oyun ile birlikte dışarıda dolaşarak keyfi bir şekilde vakit geçirmesi oyunun daha fazla popüler olmasını sağlıyor. Fakat gösterilen aşırı yoğunluk nedeniyle çoğu zaman sunucular çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Beklentiler Fazla!

Pokemon Go için pek çok ülkede de büyük bir beklenti mevcut. Oyunun diğer ülkelerde de resmen kullanıma sunulması adına çoğu zaman sosyal medya üzerinden tepkiler dile getirilirken konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda 26 ülkedeki oyunculara iyi bir haber verildi. Yapılan açıklamada 26 ülke tek tek açıklanırken bu ülkelerin arasında Türkiye yer almadı.

Hangi Ülkelerde Oyun Açılacak?

Cumartesi günü itibariyle 26 yeni ülkede kullanıma sunulacak oyunun oyuncu sayısını daha da arttırması beklenirken bu ülkeler şöyle oldu; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan , Kıbrıs , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Estonya, Finlandiya , Yunanistan , Grönland , Macaristan , İzlanda, İrlanda , Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta , Hollanda , Norveç , Polonya , Romanya, Slovakya , Slovenya, İsveç ve İsviçre.

Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Türkiye için şu an oyuncuların daha fazla beklemesi gerekirken Bu güncelleme sonrasındaki güncellemede Türkiye'nin de Pakete dahil edilmesi bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi