"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO 440 Milyon Dolara Ulaştı

Sedat | 3 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren Pokemon GO’nun 440 milyon dolar gibi bir gelire ulaştığı açıklandı.

Ninantic tarafından geliştirilen Pokemon GO, Android ve iOS cihazları desteklerken kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncu oyuna dahil olmuştu. Bu ilgi ile birlitke gelirlerin de arttığı Pokemon GO için yapılan son araştırmalar ise gelirin ne kadar yüksek olduğunu da gözler önüne serdi.

440 Milyon Dolar Gelir!

Sensor Tower adlı bir araştırma firması tarafından yapılan araştırmalarda Pokemon GO’nun Temmuz ayı itibari ile mali durum analizi yapılırken, 440 milyon Dolarlık bir gelirin sağlandığı ifade edildi.

Filmleri Bile Geçti!

440 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi başaran Pokemon GO, yakaladığı bu başarı ile birlitke pek çok filmi dahi geride bırakmayı başardı. Beyaz perdede izleyiciler ile buluşan pek çok oyun Pokemon GO’nun elde ettiği bu başarıyı yakalayamadı. Bu filmler arasında oldukça popüler durumda olanlar mevcut. Öyle ki 440 milyon barajını aşamayan filmler arasında Warcraft, Independence Day, Angry Birds Movie, Star Trek Beyond and Ghostbusters gibi filmler yer alıyor.

Günlük Gelir 4 Milyon Dolar!  

Pokemon GO için yapılan açıklamalarda pek çok ülkede uygulamanın zirvede yer aldığı ve tüm bu gelişmeler dahilinde Niantic’in günlük 4 milyon dolar gibi yüksek bir rakam kazandığı belirtiliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi