"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO APK Uygulamalarına Dikkat!

Sedat | 8 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go adı verilen oyunun piyasada bulunan pek çok versiyonunda virüs tespit edildi.

Pokemon Go adı verilen oyun dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından oynanırken oyun bazı ülkelerde kısıtlı bir şekilde sunulmuştu. Yaşanan bu durum nedeniyle pek çok ülkedeki kullanıcı çeşitli hileli yöntemler ile oyun oynamayı başardı. Fakat bu durum ciddi bir güvenlik tehlikesinde ortaya çıkartı.

Uzmanlar Uyardı!

Piyasada bulunan Pokemon GO uygulamalarının pek çoğunda yapılan testler sonucunda virüs tespit edildiği belirtilirken oyunları kullanım dışı ve yasal olmayan yollar ile oynayan kişilere ciddi uyarılar yapıldı. Oyunun yasal olmayan şekilde oynanmasında herhangi bir sorun olmazsa da uygulamaların virüs içermesi kullanıcıların tüm bilgilerinin ele geçirilmesine neden olabilir. Bu nedenle kullanıcıların önümüzdeki günlerde oyunun sunulmasını beklemesi gerekiyor. Son dönemlerde oyun daha fazla ülkede sunulmaya başlarken kısa süre içerisinde oyunun tüm dünya genelinde resmen kullanıma açılması bekleniyor.

Bu bakımdan kullanıcılar çıkışının üzerinden sadece bir ay geçen oyun için biraz daha bekleyerek resmi ve temiz bir uygulamayı Google Play ya da App Store üzerinden indirebilir. Milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oyun, pek çok ülkedeki oyun severler tarafından beklenirken, bu baskılar ve beklentiler nedeniyle oyun çıkışının daha erken tarihlere alınması da gündemde. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi