"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO AR’dan Oldukça Memnun!

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon GO ile birlikte Ar teknolojisi milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılırken, Pokemon GO üreticilerinin bu gelişmeden memnun olduğu öğrenildi.

Farklı oyun yapımları ile sektörde yer alan Niantic Games, en büyük çıkışını Pokemon GO ile yaptı. Bugüne kadar bu kadar yüksek bir başarıya ulaşamayan marka için Pokemon GO büyük bir şans olurken, bu oyun ile birlikte hem yüksek bir kullanıcı sayısına hem de iyi bir gelire ulaşıldı. Bu bakımdan Pokemon GO Niantic için büyük bir öneme sahip. Oyunda kullanılan AR teknolojisi hakkında resmi açıklamalar yapılırken, bu açıklamalarda AR teknolojisinden son derece memnun olunduğu ifade edildi.

Açıklamalar oyunun yapımcısı Niantic Games’in CEO’su tarafından yapılırken, John Henke AR teknolojisin çok beğendiklerini ve bundan sonraki süreç içerisinde de bu teknolojiye yönelik projeler geliştireceklerini duyurdu.

İnsanları Dışarı Çıkaracağız!

John Henke yaptığı açıklamada oyunun gerçek hayata dahil edilmesi ile birlikte kişilerin evlerden çıkmaya başladığını söylerken, bundan sonraki oyunlarında da AR gibi farklı teknolojiler ile kişilerin dışarıya çıkması noktasında teşvik edici olmak istediklerini belirtti.

 

Kişilerin oyun oynamak için dış dünyadan kopmasını doğru buladığını söyleyen John Henke, Pokemon GO gibi oyunlar sayesinde bu durumun değiştirildiğini ve kişilerin tek başına evde olmak yerine dışarıda arkadaşlarla buluşmayı daha çok tercih etmeye başladığını söyledi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi