"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Avrupa ve Asya’ya Geliyor!

Sedat | 11 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünya genelinde sadece belirli ülkelerde kullanıma açılan Pokemon Go oyununun 2-3 gün içinde Avrupa ve Asya ülkelerinde de kullanıma sunulacağı belirtildi.

Kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren oldukça ilgi gören ve kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncunun oynamaya başladığı Pokemon Go, Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkede şu anda oynanamıyor. .apk versiyonları ile telefona ayrı şekilde yükleme yapan kişilerin oyunu oynaması mümkün olurken, piyasada çok kısa süre içerisinde pek çok virüslü Pokemon Go .apk versiyonunun olması bu konuda tehlike yaratmaya başladı.

Bu versiyonlara güvenmeyen kişiler resmi sürümü beklerken, müjdeli haber geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Yapılan açıklamalarda 2-3 gün içerisinde Avrupa ve Asya’da oyunun resmen kullanıcılara sunulacağı ve artık bu bölgelerde de Pokemon avının yapılabileceği belirtildi.

Başlangıçta oyunun kısıtlı bölgelerde yayınlanmasının bir test süreci olduğu da belirtilirken, özellikle sunucular üzerinde yapılan optimizasyonlar ile birlikte sorunsuz bir şekilde oyunun oynanmasını sağlandığı açıklandı.

İlginin fazla olması, düzenlemelerin yapılmasını zorunlu kılarken, yeni bölgelerde de oynanmaya başlanacak Pokemon Go ile birlikte önümüzdeki günlerde bol bol Pokemon Go ile ilgili haberlerin de yayıldığını görebiliriz. Zira pek çok kazaya sebebiyet veren ve ülkelerde sorunlara yol açan oyunun daha fazla kişi tarafından resmen oynanmaya başlanacak olması bu konuda pek çok soruna da yol açabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi