"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Hesabınızı Tekrar Açtırabilirsiniz

Sedat | 20 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go oyunu oynayan kişilerin hesabı haksız yere kapatıldığı zaman artık bu konuda yeni bir işlem yapılabilecek.

Son dönemlerde hile yapan hesaplara yönelik oyun içerisinde yasaklamalar getirilirken bazı kişilerin sebepsiz ve haksız yere hesabına ulaşamadığı da ortaya çıktı. Yaşanan bu durum üzerine pek çok kişi üretici firmaya şikayetlerini iletirken yapılan son resmi açıklamalarda haksız yere hesabı kapatılan oyuncularının destek talebinde bulunabileceği belirtildi.

Yapılan yasaklamalarda oyuna tekrar aynı hesap ile girilmesi engellenirken kullanıcıların hile yapmadığı takdirde böyle bir yasak alması halinde Niantic ile iletişime geçmesi gerekiyor. Yapılan açıklamalarda internet üzerinden oluşturulan formun kullanılması ile birlikte taleplerin firmaya gönderilebileceği ifade edilirken gönderilecek taleplerin inceleneceği, haksız bir durumun tespit edilmesi halinde hesabın tekrar aktif hale getirileceği ifade edildi.

Bu bakımdan kişiler mağduriyet yaşaması halinde konu ile ilgili ekran görüntüleriyle birlikte müracaat edebilecek. İnternet üzerinden doldurulacak form sayesinde kişilerin resmi olarak talepte bulunması mümkün olurken Niantic gelen talepleri belli bir iş akışına göre inceleyecek ve gerekli işlemleri yapacak. Bu bakımdan hesabı kapatılan kişiler son bir umut olarak bu konuda başvurusunu yaparak hesabına tekrar geri alma imkanı elde edebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi