"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Hızlı Düşüyor

Sedat | 21 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go Temmuz ayı içerisinde kullanıma sunulduktan sonra yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başarırken son dönemlerde oyuna olan ilgi azalmaya başladı.

Pokemon Go özellikle çizgi filmi seven kişiler tarafından büyük bir ilgi görürken bu oyunun kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşması büyük bir başarı olarak görülmüştü. Fakat açıklanan son verilerde özellikle Amerika'daki oyuncuların yüzde 22’si oyunu bıraktı. Amerika'da 40 milyon oyuncuya sahip olan Pokemon Go’nun yaşanan düşüş ile birlikte 30 milyon rakamının altına indiği belirtilirken bu durum pek çok farklı ülkede de benzer şekilde gerçekleşti.

Oyun geliştiricilerinin oyunu istenildiği şekilde geliştirilmemesi ve kullanıcıların isteklerine çok fazla duyarlı olmaması pek çok oyuncunun tepki göstermesine neden oldu. Üstelik oyun içerisinde hilenin çok kolay bir şekilde kullanılarak önemli bir gelişmenin yaşanması pek çok kullanıcının da oyunda rekabet edememesine neden oldu.

Yaşanan tüm bu gelişmeler oyuncuların oyundan ayrılmasına neden olurken Pokemon Go için beklentiler de böylece boşa çıktı. Oyunun daha fazla ülkede yayınlanmaya başlaması kullanıcı sayısının daha da artacağı yönünde fikir sağlasa da gerçekte bu beklentiler yaşanmadı. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcı konusunda bir hamle yapması beklenen üretici firmanın oyun içerisindeki bu sorunlar çözülmeden tekrar başarıya geçmesi oldukça zor görünüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi