"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Ne Kadar İndirildi?

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bir hafta önce piyasaya sürülen ve bir haftadan beri oynanmaya başlanan Pokemon Go dünya genelinde büyük bir ilgi görürken oyunun indirme rakamları ile ilgili bilgiler de

Dünya genelinde büyük ilgi gören ve kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlanan Pokemon Go sadece yayınlandığı ülkelerde değil yayınlanmadığı ülkelerde de oynanıyor. Telefonlar üzerinden yapılan çeşitli işlemler ile oynanması mümkün olan Pokemon Go böylece daha fazla kişi tarafından oynanırken sunucular dahi çoğu zaman çökme nedeniyle erişime kapatılıyor.

Pokemon Go ile ilgili yapılan açıklamalarda oyunun kısa süre içerisinde yüksek indirme rakamlarına ulaştığı da belirtilirken hem iOS hem de Android versiyonlarında oyunun toplamda 10 buçuk milyon defa indirildiği açıklandı.

Üstelik paylaşılan bu rakam sadece resmi olarak uygulama mağazaları üzerinden indirilen uygulamaları içeriyor. Oysa indirme kısıtlaması getirilen pek çok ülkede oynanabilen bu oyun paylaşılan rakamların çok daha üzerinde bir oyuncu sayısına sahip durumda.

Sadece ABD’de 7.5 Milyon Oynuyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde resmen sunulan oyun 7.5  milyon indirme sayısına sahip olurken sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde toplam indirme sayısının büyük bir oranı karşılanmış durumda. Oyunun çıkış tarihi itibariyle tüm gün farklı haberler gündemde yer alırken oyun oynayan kişilerin bir araya gelerek dışarıda buluşması farklı bir oyun deneyiminin yaşanmasını sağlıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi