"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Ölüme Sebep Oldu!

Sedat | 29 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemen Go son zamanlarda adından söz ettirmeyerek ciddi bir düşüş yaşıyor. Kötü bir şöhret edinen Pokemen Go'da Neler Oluyor? İşte detaylar...

Pokemen Go'nun çıktığı ilk yıllara oranla büyük bir kayıp yaşanıyor. İlk zamanlardaki başarısında milyon kullanıcıya ulaşan Pokemen Go çılgınlar gibi oynanırken, kullanıcı sayısı düşmesine bağlı olarak oynanmaya başlandı. Pokemen Go'ya ne olduğu bilinmezken unutulmaya yüz tuttuğunu söylememizde fayda var. Fakat Pokemen Go, unutulmanın yanı sıra küçük bir çocuğun ölümüne sebep oldu...

Pokemen Go'nun anavatanı Japonya'da oyunun geniş kitlelerce oynandığını biliyoruz. Ancak yaşanan can kaybı Japonya'da gerçekleşti. Keita Noritake isimli dördüncü sınıf öğrencisi, okul çıkışının ardından müptelası olduğu Pokemen Go'yu oynamak için dolaşmaya başlamış.

Kendini unutan çocuk, yola çıkmasının hemen sonrasında karşıdan gelen kamyonu görmeyip kaza yaşandı. Kamyon sürücüsünün de çocuğu geç farketmesi ve aracı durduramaması sonucunda can kaybı yaşandı.

Kamyonun çarpması ile olay yerinde hayatını yitiren çocuk, Pokemen Go'nun neden olduğu ilk kaza değil. Bir hatırlatmada bulunacak olursak, Pokemen Go öncedende böyle birçok olaya sebep olmuştu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi