"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO Para Basıyor!

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında şimdiden yer alan Pokemon Go ciddi bir gelir de üretici firmaya sağlamış durumda

Bir ay önce piyasaya sunulan Pokemon Go gelirleriyle ilgili ilk defa resmi bir açıklama yapıldı. piyasaya sunulmasına üzerinden bir ay geçmesine rağmen milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran ve piyasadaki pek çok popüler oyun ve uygulamanın istatistiklerini dahi yakalayan Pokemon Go adeta para basıyor.

Oyunun global olarak gelirinin 200 milyon dolar olduğu belirtilirken App Store ve Google Play Store üzerinden kullanıcılara sunulan oyun sayesinde üretici firma 200 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış durumda.

Pokemon Go’nun istatistiklerini arttıran en önemli etken ise 19 Temmuz tarihinde oyunun Japonya'da piyasaya sunulması. Bu tarihi itibariyle kullanıcı sayısı ve piyasadan elde edilen gelirler artış gösterirken son olarak yapılan güncellemeler ile birlikte 200 milyon barajı çok rahat bir şekilde geçirilmiş durumda.

 

İlk ayı itibariyle yüksek bir gelire sahip olmayı başaran oyunun daha fazla ülkede yayınlanacak olması gelirlerin daha da artmasını sağlayacak. Oyun içinde de pek çok yeni özelliğin kullanıcılar ile buluşturulacak olması bu konuda Pokemon GO’nun önümüzdeki aylarda da üstünlüğünü sürdüreceği konusunda oldukça güçlü bir ipucu veriyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi