"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Sonunda Japonya'da

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kuzey Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve pek çok Avrupa ülkesinin ardından Pokemon Go resmi olarak Japonya'da da oyun severler ile buluşturuldu.

Pokemon Go başlangıçta çok kısıtlı ülkelerde oynamaya başlasa da yapılan yeni güncellemeler ve geliştirmeler ile birlikte çok daha fazla ülkede oyun oynanabilir duruma geldi. Yapılan son açıklamalarda oyunun Japonya'da da resmi olarak oynanabileceği belirtilirken artık Japonya'da bulunan kişiler iOS ve Android işletim sistemlerinde yer alan uygulama mağazalarından oyunu kolay bir şekilde indirebilecek.

Bu durum özellikle oyunu oynamak isteyen ve virüs tehlikesi nedeniyle piyasada yer alan sürümleri kullanmak istemeyen kişiler için büyük bir avantaj sağlıyor. Resmi uygulama virüssüz, temiz bir şekilde olduğu için uygulama marketlerden indirilecek uygulamalar üzerinden oyunlar kolay bir şekilde oynanabilecek.

PokeStop Müjdesi!

Oyunun Japonya'da sunulmasında önemli bir özellik daha paylaşıldı. Japonya'da bulunan tüm McDonald's restoranlarında Pokestops ve Gyms alanlarının yer alacağı belirtilirken Böylece McDonald's adeta Pokemon Go için birer merkez haline getirilecek.

Japonya'da oyunun resmen sunulmasının ardından en çok merak edilen oyunun ülkede ne kadar ilgi göreceği. Önümüzdeki haftalardan itibaren oyun ile ilgili paylaşılacak rakamlar sayesinde oyunun ne kadar ilgi göreceği de öğrenilmiş olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi