"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Türkiye’de Ne Zaman Açılacak?

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go şu anda belirli ülkelerde kullanıma açılırken, bu ülkeler arasında Türkiye yer almıyor. Peki Pokemon Go Türkiye’de ne zaman açılacak?

Pokemon Go oyunun kullanıma açıldıktan sonra dünya genelinde büyük ilgi görmesi ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşması, oyuna olan ilgiyi daha da arttırdı. Haberlere dahi konu olan ve sosyal medyanın her zaman gündemde yer alan Pokemon Go için Türkiye’de de büyük bir beklenti bulunuyor. Fakat tüm beklentiler şu ana kadar karşılanmış değil.

Hangi Ülkelerde Oynanıyor?

Pokemon Go’nun şu an resmi olarak oynanabildiği ülkeler arasında Yeni Zelanda, Avustralya, Amerika, İngiltere, İtalya, Portekiz ve İspanya yer alıyor. Bu ülkeler dışjnda oyunun resmi olarak oynanabilmesi mümkün olmazken, oyunu .apk dosyaları üzerinden oynayabilmek mümkün. Bu nedenle de genel bir yoğunluk olurken, bu durum çoğu zaman sunucuların çökmesine neden oluyor.  

Türkiye’de Ne Zaman Açılacak?

Oyunun Avrupa’da da kullanıma açılmasının ardından beklentiler kısa süre içerisinde Türkiye’nin de bu ülkeler arasında yer alması. Bu konuda açılan yeni bir proje ise Türkiye’de oyunun açılmasından hemen haberdar olmak isteyen kişiler için iyi bir bildirim sağlıyor. "Is Pokemon Go Available Yet?" isimli proje sayesinde kişiler sisteme bıraktıkları mail adresi üzerinden Pokemon Go’nun yayınlanmaya başlanması ile birlikte haberdar olmak mümkün.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi