"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Temmuz ayı içerisinde piyasaya sunulan Pokemon GO’nun Türkiye'de ne zaman resmen sunulacağı merak ediliyor.

Pokemon Go şu ana kadar Türkiye için resmi bir şekilde sunulmuş değil. Bu bakımdan oyunu Türkiye'de oynayan kişiler çeşitli yollar ile oyunları oynayabiliyor. Resmen oyunun ne zaman oynanabileceği de merak ediliyor. Pokemon GO son olarak 15 Asya ülkesi için de kullanıma sunulurken bu ülkeler arasında da Türkiye'nin yer almaması bu konuda ciddi soru işaretleri oluşturmuştu durumda.

Bu konuda resmi bir açıklamanın yapılmaması soru işaretlerinin giderilmesini önlerken, uzun süreden beri pek çok farklı ülkede kullanıma açılan oyunun Türkiye gibi önemli bir pazarda yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Konuyla ilgili gelen ilk bilgilerde Türkiye'den yoğun ilginin olması nedeniyle özel olarak sunucuların yapılandırıldığı ve daha sonra oyunun resmen kullanıma sunulacağı belirtilirken, bugüne kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadığından dolayı tüm bunlar iddia olarak gündemde yer alıyor.

 

Konu ile ilgili paylaşılan diğer bilgilerde ise oyunun Eylül ve Ekim ayı itibariyle Türkiye'de de oynanabilir duruma geleceği belirtiliyor. Bu bakımdan oyunun oynanabilmesi adına en azından bir aylık gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi