"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO Ubisoft'ta İlham Verdi

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon GO’nun büyük ilgi görmesi, pek çok markaya da ilham vermeye devam ediyor. İşte yaşanan son gelişmeler.

Pokemon GO’nun büyük ilgi görmesi ve milyonlarca kullanıcı tarafından oynanmaya başlanması, sanal gerçeklik konusunda ilham verdi. Konuyla ilgili gündeme gelen son haber Ubisoft’tan olurken, firma tarafından yeni bir AR oyunun piyasaya sunulacağı öğrenildi.

Oyunun Pokemon GO ile benzer olacağı ve kişilerin yine dolaşarak oyunu oynayabileceği belirtilirken,   AR tabanlı oyun için çalışmaların başladığı belirtildi. Bu gelişme ile birlikte önümüzdeki günlerde Ubisoft dışında diğer oyun üreticilerinin de bu alanda çalışma yapması beklenirken, bundan sonraki mobil oyun sektörünün bu yönde gelişim göstermesi bekleniyor. Bu durum Nintendo’nun piyasa değerini ciddi derecede arttırırken, bu artış dahi pek çok firmayı iştahlandırmış duruyor.

Resmi Açıklama Geldi  

Ubisoft ile ilgili gelen bilgilerde CEO'su Yves Guillemot'un görüşleri aktarılırken, AR tabanlı bir oyunun sunulacağı da CEO tarafından resmen açıklandı. Oyun ile ilgili iddialar doğrulanırken, oyunun ne üzerine olacağı ve kişileri nasıl bir oyunun olacağı hakkında herhangi bir ipucu verilmedi. Fakat önümüzdeki günlerde bu oyun ile ilgili detayların paylaşılması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi