"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO Ürünleri Ciroyu Arttırıyor

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon GO oyununu oynayan milyonlarca oyuncu, girişimcilere de ilham verdi. Pokemon GO ürünleri mağazalarda yüksek gelirlerin elde edilmesini sağladı.

Nintendo tarafından piyasaya sürülen Pokemon GO, kısa sürede milyonlarca oyuncuyu tutkun hale getirirken, bu durum girişimcilerin de dikkatinden kaçmadı. Pokemon GO ile ilgili ürünlerin piyasaya sürülmeye başlanması bu tür ürünlere ilgiyi de arttırırken, pek çok mağazada ve özellikle online sitelerde ürünler yok satmaya başladı.

Pokemon GO için özel drone gibi farklı cihazların da kullanıma sunulması, olayı daha farklı bir boyuta taşırken, Pokemon GO ile birlikte Nintendo da adeta doping etkisi yaşamaya başladı. Oyunun piyasaya sunulması ile birlikte her geçen gün değerini arttıran Nintendo, uzun zamandan beri geçemediği rakibi Sony’i bile geride bırakmayı başardı. Piyasa değerini 40 milyon doların üzerine çıkarmayı başaran marka, sadece tek bir oyun ile tüm dünyada konuşulabilir hale geldi.

Özellikle Amerika gibi bölgelerde Pokemon GO merkezleri çok daha fazla olurken, mağazalar da Pokemon GO için özel kampanyalar ve etkinlikler düzenliyor. Aynı zamanda 20 milyon üzerinde poke topu satışının da yapıldığı öğrenilirken, bundan sonraki süreç içerisinde Pokemon GO oyun içi satışlarının da artacağı planlanıyor. 

Pokemon GO için önemli noktaların belirlenmesi ve PokeStop duraklarının hazırlanması kullanıcıları direk buraya çekerken, Pokemon GO ile birlikte gelirler de artıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi