"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon Go’da Hile Var Mı?

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go’nun oyuncular ile buluşmasının ardından pek çok oyuncu oyunda avantajlı hale gelebilmek adına hilelere başvurmaya başladı.

Pokemon Go’da hedef daha yüksek levellere sahip olmak ve daha güçlü Pokemonları yakalamak. Bu amaç doğrultusunda kişilerin şehrin çeşitli noktalarının dolaşılması ve burada saklanan pokemonların bulunması gerekiyor. Bu işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılması ve hızlı bir şekilde gelişmek adına ise pek çok hile uygulanmaya başlandı.

Sahte GPS’ler Kullanılıyor

Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde mobil telefonlarda yer alan yer bildirimlerini sahte olarak gösteren uygulamaların kullanıldığı ve uygulamalar aracılığıyla daha kolay ve hızlı bir şekilde dolaşımın yapabildiği öğrenildi. Bu sayede kişiler çok daha hızlı ve farklı Pokemonları yakalama imkanı elde ederken bu durum her ne kadar üretici firma tarafından tespit edilse de tüm hesaplar şu anda kapatılmış değil.

Bu bakımdan kullanıcıların daha az bu hileyi tercih ederek oyunu oynaması gelişime önemli bir katkı sağlayacaktır. Pokemon Go’da belirtilen hile dışında şu ana kadar herhangi bir hile bulunamazken kullanıcıların hesaplarının kapatılmaması adına hilesiz bir şekilde oyun oynaması gerekiyor.

Hile yaptığı tespit edilen oyuncular sınırsız bir şekilde banlanırken kullanıcıların kapatılan hesaplarına tekrar ulaşabilmesi mümkün olmuyor. Bu bakımdan her ne kadar oyunda hile yapmak şu an için herkes tarafından kolay bir şekilde gerçekleştirilse de hesabın kapatılması riski pek çok kişinin hile yapmadan oyun oynamasını sağlıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi