"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO'dan Bir Rekor Daha!

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kısa sürede tüm dünya geneline yayılan ve tüm Pokemon severler tarafından oynanmaya başlanan Pokemon Go bir rekor daha kırdı.

Geçtiğimiz haftalar içerisinde yayınlanan Pokemon Go oldukça geniş bir kitlenin beğenisini toplayarak en çok oynanan oyunlar arasında yer aldı. Pokemon Go rekor kırmayı başarırken, iki hafta içerisinde 14 milyon dolarlık bir piyasa değerinin yakalandığı belirtildi. Kuşkusuz bu durum özellikle üretici marka için oldukça iyi bir gelir sağladı.

Kısa Sürede Tuttu!

Bu kadar kısa süre içerisinde bir oyunun bu kadar tutması özellikle son dönemlerde çok görülen bir durum değil. Zira özellikle belirli oyunların bir klasik haline gelmesi ve kişilerin bu oyunları tercih etmesi bu bakımdan yeni oyunlara şans tanımıyordu. Fakat Pokemon Go gibi bir oyunun piyasada tutması oyunun en önemli başarısı olarak ortaya çıkıyor. Konu ile ilgili en önemli araştırma özel bir araştırma firması tarafından yapılırken yapılan araştırmanın sonuçları da paylaşıldı.

14 Milyon Dolara Çıktı!

Şu anda piyasa değerinin 14 milyon dolar olduğu belirtilen Pokemon Go özellikle daha farklı ülkelerde de kullanıma açıldıktan sonra bu değerini arttıracak. Üstelik şu an için oyuncular oyunda başlangıç seviyesinde olduğu için ilerleyen bölümlerde daha da zorlaşacak oyunda ilerlemek adına oyun içi satın almalar daha fazla yapılmaya başlanacak. Bu durum uygulama üzerinden daha fazla gelirin elde edilmesini sağlarken oyunun da daha popüler hale gelmesini ve pek çok kişinin oyuna bağımlı olmasını sağlayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi