"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO'ya Kısıtlama Geldi

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go’da yapılan son güncelleme ile birlikte kullanıcıların üçüncü taraf uygulama ve servisler engellendi.

Pokemon Go’da kişilerin daha iyi bir şekilde ilerleme kaydetmesini sağlayan pek çok ek uygulama kullanıma sunulurken, son güncellemeye kadar bu uygulamalar kullanıcılar tarafından da yoğun olarak tercih ediliyordu. Pokemon Go için yapılan son güncellemede oyuncular yeni bir versiyon üzerinden oyun oynamaya başlarken, yeni versiyon ile birlikte üçüncü taraf uygulama ve servislerin erişimine oyunun kapatılması dikkatlerden kaçmadı.

Poke Vision Kullanılmayacak!

Pokemon Go güncellemesi ile birlikte artık oyun dışındaki uygulama ve servislere erişim sağlanabilmesi mümkün değil. Bu nedenle de uzun zamandan beri kullanılan Poke Vision gibi servisler de artık pasif duruma geçecek.

Resmen Açıklandı!

Bu durum aynı zamanda Niantic tarafından da resmen yayınlandı. Facebook sayfası üzerinden yapılan açıklama ile birlikte Pokemon Go servislerine yönelik kısıtlama yapıldığı duyuruldu. Bu durum pek çok kişini oyuna olan ilgisinin daha da azaltabilir durumda.

Oyun için yapılan bu son güncelleme ile birlikte pek çok oyuncunun hesabına da erişim sağlayamaması, oyun için ciddi sorunların da başlangıcını oluşturmuştu. Son hamlede kullanıcıların servis ve uygulamaları da kullanmayacak olması bu konuda Pokemon Go’da farklı gelişmelerin yaşanabilmesine imkan tanıyabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi