"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pokemon GO’yı Apple Watch İle Oynamaya Ne Dersiniz?

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dün akşam Apple tarafından yapılan tanıtımın en dikkat çeken bölümlerinden birisi de Pokemon GO için Apple Watch tanıtımı oldu.

Yenilenen Apple Watch’u duyuran Apple, yeni cihazda Pokemon GO oyununun dahi oynanabileceğini belirtilirken, milyonlarca kullanıcısı bulunan oyuncular için de çok cazip bir seçenek yaratıldı. Yeni akıllı saat ile birlikte kullanıcıların telefon kontrolünden online işlemlere kadar pek çok işlemi yapabilmesi mümkün olurken, Apple Watch için oyun geliştirmelerinin de yapılması pek çok online oyun da iyi bir örnek oldu.

Titreşim özelliği sayesinde kullanıcıların dolaşması sırsına pokemonlar ile ilgili bilgi verebilecek Apple Watch bu sayede oyunun da sürekli oynanmasını sağlayacak. Üstelik Apple Watch ile birlikte kişilerin sürekli telefon üzerinden oyun kontrolü yapmasına da gerek kalmayacak.

Apple Watch’a Pokemon Desteği!

Bu durum kullanıcılar için cazip bir seçenek yaratırken, Apple için de iyi bir reklam malzemesi olmuş durumda. Öyle ki Pokemon Go ile birlikte yapılan tanıtımlarda Apple kullanmayan pek çok kişi de hedef kitle haline geldi. Oyunu oynamak için daha pratik bir çözüm isteyen kişiler Apple Watch alarak oyunu direk kol saatleri üzerinden oynamaya başlayabilecek. Bu durum daha fazla kişinin Apple Watch satın almasını sağlayabilecek bir durum. Bu açıdan Apple’ın neden bu kadar çok sevildiğini ve tutulduğunu da gösterecek iyi bir örnek yaşınmış durumda.

Tanıtım;

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi