"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Pop-Up Reklamlara Ceza Yolda

Sedat | 24 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son açıklamalarda özellikle mobile kullanımda Pop up reklam gösteren sitelere çeşitli yaptırımların uygulanabileceği belirtildi.

Google kullanıcı deneyimini ön plana aldığı bu kararında kullanıcıların rahat bir şekilde sitelerde dolaşım yapabilmesi adına pop-up uygulamalarının kullanılmaması gerektiğini belirtildi. Reklam gösteren sitelere ceza verileceği belirtilirken özellikle Google arama sıralamalarında bu konuda çeşitli değişikliklerin yapılabileceği de tahmin ediliyor.

Telefonların küçük ekranları üzerinden kullanım sağlaması özellikle reklamların tüm sayfayı kaplaması nedeniyle daha da zorlaşırken Google bu konuda yaşanan sorunlara çözüm bulmak arayışında. Site sahiplerine yapılan yeni çağrı ile birlikte bu konudaki uygulamalardan vazgeçilmesi gerektiği ifade edilirken kullanıcılar geliştirilecek yeni algoritmaya takılmamak adına mutlaka sitelerinde gerekli değişiklikleri yapmalı.

Yapılacak değişiklikler sonrasında ise Google'ın cezasından kurtulmak mümkün olacak. Bu bakımdan kişilerin mutlaka bundan sonraki süreç içerisinde kullanımlarına dikkat etmesi gerekiyor. Bu durum site sahipleri için can sıkıcı olarak görülse de kullanıcı deneyimini daha da geliştirilmesi adına oldukça yararlı olarak görülüyor. Öyle ki Google tarafından alınan bu karar sonrasında artık internet sitelerinde tüm ekranı kaplayacak reklam görüntülemeleri engellenmiş olacak. Bu bakımdan Google kullanıcıları memnun edecek yeni bir karara daha imza atmış olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi