"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Prisma Güncellendi! Artık Daha Hızlı

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android ve iOS işletim sistemlerine yönelik geliştirilen Prisma adı verilen uygulama son güncelleme ile birlikte daha hızlı ve yetenekli.

Yayınlandığı günden itibaren çeşitli sonucu problemleri nedeniyle etkin bir şekilde kullanılamayan Prisma aynı zamanda filtreleme işlemleri sırasında çok yavaş olması nedeniyle de eleştiri almıştı. Yapılan yeni güncellemeler ile birlikte sunucu problemlerinin giderildiği ve artık daha yüksek performansta uygulamanın çalışabileceği belirtilirken aynı zamanda sunulan güncelleme ile birlikte uygulamaya yeni özellikler de eklendi.

Neler Yeni?

Prisma üzerinden yapılacak filtreleme işlemlerinde artık fotoğrafların parçalara ayrılabileceği ve her parçaya farklı bir filtrenin uygulanabileceği belirtilirken böylece sıradan fotoğraflarda çok farklı bir tabloya dönüştürülebilecek. Önceki dönemlerde sadece tek bir filtrenin uygulanabildiği uygulama böylece daha da geliştirilmiş durumda.

Özellikle ilk çıktığı günlerde büyük bir akım yaratan ve pek çok kişinin kullandığı uygulama yapılan bu güncellemeyle birlikte çok daha farklı özellikleri kullanıcılara sunuyor. Filtrelerin uygulanması için dakikalarca beklemek zorunda kalan kullanıcılar artık çok daha kısa bir süre içerisinde filtreleri fotoğraflarına uygulayabilecek.

Uygulamayı eklenen diğer özellikler ise fotoğrafların döndürülmesi ve kırpılması. Kullanıcılar fotoğrafta istemediği alanları kırpma işlemleriyle kesebilecek. Aynı zamanda fotoğrafların döndürülebilmesi ile birlikte farklı açılardan efetkler uygulanabilecek.

Uygulama için geliştirilen bu özelliklerin yeni güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi