"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Qualcomm Açık Ara Lider

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mobil olarak geliştirilen işlemcileriyle dünya genelinde büyük bir popülerliğe sahip olan Qualcomm'un liderliği AnTuTu tarafından da tescillendi.

Mobil çözümleri ile ön plana çıkan ve pek çok markanın yüksek performans sağlamak adına tercih ettiği Qualcomm bu alanda liderliğini pekiştirdi. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda özellikle AnTuTu testlerinde markanın birinci olduğu belirtilirken AnTuTu tarafından yayınlanan işlemcilere yönelik raporda Qualcomm'un açık ara lider olması dikkatlerden kaçmadı bombom.

Farkını Ortaya Koydu

2016’nın birinci dönemi için yapılan araştırmalarda cihazlarda en çok kullanılan işlemcilerin Qualcomm’a ait olduğu belirtilirken şu anda mevcut telefonların yüzde 49.27’sinde Qualcomm SnapDragon serisinin kullanıldığı açıklandı. Özellikle Snapdragon serisiyle büyük ilgi gören ve son çıkardığı modelleriyle hangi telefonda kullanılacağı bile büyük bir beklenti yaratan marka bu ilgiden oldukça memnun durumda.

Yapılan araştırmalarda lider olduğu tekrar tekrar ortaya çıkarılan Qualcomm mevcut piyasa şartlarına göre önümüzdeki yıllarda da bu başarısını sürdürecek gibi duruyor.

Diğer Üreticiler Geride Kaldı

Yapılan araştırmalarda piyasadaki diğer işlemci ve markalar hakkında bilgiler de paylaşıldı. Rapora göre piyasanın yüzde 23.52’si MediaTek, yüzde 16.84’si Exyno ve Hisilicon yüzde 5.79’luk bir kullanım oranlarına sahip.  Yapılan araştırmalarda işlemcilere yönelik de kullanılan ve ilgi gören modelin Snapdragon 820 olduğu belirtildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi