"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Qualcomm Snapdragon 821 Geliyor!

Sedat | 1 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mobil pazarın büyük bir bölümünü elinde bulandıran Qualcomm, Snapdragon 821 modeli ile yeniden sahalara çıktı.

Qualcomm ürettiği başarışı işlemciler ile piyasada pek çok markanın tercih ettiği bir üretici olurken, marka tarafından yeni bir işlemci daha tanıtıldı. Qualcomm Snapdragon 821 adının verildiği yeni işlemci ile birlikte telefonlardaki performans çok daha üst düzeye çıkarılırken, tanıtımlarda yeni donanım ile ilgili pek çok bilgi paylaşıldı.

820’den Çok Daha Üstün!

Qualcomm Snapdragon 821  modeli, markanın 820 modeline göre çok daha iyi bir performans sunuyor. Bu gelişmenin altında yer alan en önemli sebep ise VR. Sanal gerçeklik alanında cihazların daha iyi bir performans sağlaması adına Qualcomm Snapdragon 821 ideal durumda olurken, bu işlemcinin ilk olarak hangi cihazda kullanılacağı da netlik kazandı.

Qualcomm Snapdragon 821 işlemci ilk olarak Asus Zenfone 3 Deluxe modelinde tercih edilecek. Bu bakımdan bu cihazın performans notları da merak ediliyor.

Yüzde 10 Oranında Açılış Süresinde Kısalma

Qualcomm Snapdragon 821 ile birlikte telefonların uygulama açılış süresinde yüzde 10’a varan hızlanma yaşanıyor. Kullanıcı arayüzü, geçişler ve animasyon gibi pek çok işlevde de hız artışı elde edilebilecek. Aynı zamanda telefonda enerji tasarrufu da üst seviyeye çıkarılacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi