"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

QWERTY klavyeli çift kameralı BlackBerry telefon geliyor!

Sedat | 10 Nisan 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

BlackBerry KeyOne'un QWERTY klavyeli telefonun görüntüleri sızdırıldı.

BlackBerry markası, TCL Teknoloji mülkiyeti altında yeni kullanım ömrünün tadını çıkarıyor. Geçen sene, BlackBerry Keyone'un gelişiyle birlikte QWERTY klavyeli akıllı telefonların küllerinden doğduğuna şahit olduk. Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi'nden (SIPO) sızan görüntülere göre, yeni telefon BlackBerry Athena olarak adlandırılacak ve arka kapağında çift kamera olacak.

BlackBerry Athena, Keyone'un formülünü takip ediyor. İkili LED flaşla eşleştirilen çift kameralı kurulum BlackBerry cihazları için bir ilk olacak. Ama artık neredeyse çıkacak olan yeni telefonlarda tek kamera görmemiz mümkün görünmüyor. Güç anahtarı artık Keyone'da olduğu gibi sağ tarafta görebiliriz.

Ön tarafta önceki 3: 2 panelden daha uzun bir ekran var gibi görünüyor ancak ilk hesaplamalar 16:10'a çıkıyor. QWERTY klavye ile eşlik edilmesi beklenen birşey.

Alt kısım, 3.5 mm jakın üstünde iken ızgara hoparlörü ve USB-C şarj cihazını takip edecek. Önde sadece bir adet selfie kamerası olacak arka kısım ise plastik bir malzemeden yapılmış gibi görünüyor. 

Peki sizce BlackBerry bu kez piyasada tutunabilecek mi?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi