"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Razer'dan Apple'ın Yeni MacBook Pro'suna Küfürlü Gönderme!

Sedat | 3 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Birçok markanın Twitter üzerinden birbirlerini eleştirdiklerini biliyoruz. Fakat Razer, Apple'a yönelik tweetiyle oldukça kötü bir çizgi çizdi.

Apple'ın geçtiğimiz günlerde düzenlendiği etkinlikte yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. Touch Bar ile benzer nitelikteki dokunmatik ekranının ilk defa Apple tarafından kullanılmadığını, daha öncesinde Razer'ın Blade serisinde dizüstü PC'lerinin bazılarında klavyenin haricinde benzer dokunmatik ekran ile geldiğinden söz etmiştik.

Razer, bu duruma kızmış olmalı ki, popüler sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak sert bir dille eleştiride bulundu. Paylaşımında Apple MacBook Pro'daki Touch Bar'ı ve SD kart girişinin bulunmamasını eleştirmek üzere "You call yourself Pro? S my D." yazılı bir tweet yayınladı.

Bu tweetin paylaşılmasının ardından Razer, "Kendine Pro mu diyorsun?" şeklinde başlarken, SD kartın S ve D harfleriyle yapılan cinsel içerikli göndermeleri, takipçilerini bir hayli rahatsız etti. Razer ,aldığı tepkilerden hemen sonra özür mesajı yayınladı. Ancak belirtmek gerekiyor ki tweete destek veren takipçilerin sayısıda oldukça dikkat çekti. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi