"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Redmi K40'ın özellikleri netleşiyor!

Sedat | 20 Şubat 2021 0 yorum Süre: 3 dakika

Redmi K40 afişleri serinin 120 Hz Samsung E4 malzeme OLED panellere sahip olacağını ortaya koyuyor. 

Xiaomi'nin Redmi K40 serisi cihazlar için 25 Şubat'taki açılış etkinliğine yaklaştıkça, şık küçük fragmanlar olarak hizmet etmek için gittikçe daha fazla resmi poster çevrimiçi olarak ortaya çıkıyor. 

Dün, yalnızca Redmi K40 Pro olacağını varsayabileceğimizin arkasındaki AI üçlü kamera kurulumuna yakından baktık. Bugün başka bir resmi afişle geliyor, bu sefer K40 ailesinin Samsung'un yeni E4 malzeme OLED panellerini kullandığını ortaya koyuyor.

Bunun tam olarak ne anlama geldiğini merak edenler için, basitçe söylemek gerekirse E4, Samsung'un bu Organik Işık Yayan Diyot ekranlarını üretmek için kullandığı yeni nesil malzemeleri ifade ediyor. Süreçte güç tasarrufu sağlarken daha yüksek parlaklık seviyeleri, gelişmiş kontrast ve renk doğruluğu sağlayan malzemeler. Teknolojiyle ilgili gerçekten derinlemesine teknik detaylar kuşkusuz biraz azdır, ancak Xiaomi Mi 11'in özellikle DisplayMate tarafından mükemmel olduğu tespit edilen bir E4 Samsung OLED panel kullandığını biliyoruz. Vivo X60 ve X60 Pro da teknolojiyi kullanıyor ve söylentilere göre Meizu 18 de olacak.

Başka bir resmi afiş, 120Hz yenileme hızının da önemli olacağını doğruladı. Yakın tarihli bir TENAA sertifika listesinden anlayabildiğimiz kadarıyla, en az birkaç Redmi K40 modeli, ekran içi parmak izi tarayıcıları ve bir selfie kamerası için tek bir ortalanmış delik ile birlikte muhtemelen bu E4 çeşidinin düz OLED ekranlarına sahip olacak.  

Yine başka bir sızıntı, yalnızca K40 Pro'nun amiral gemisi Snapdragon 888 yonga setini temel alacağını ve normal K40'ın Snapdragon 870'e razı olacağını ileri sürdü. TENAA listeleri ayrıca 4.500 mAh pil ve Android 11'den bahsetti. Yine de, bunun K40 ailesindeki tüm modeller için geçerli olduğundan tam olarak emin olamayız.

Ne olursa olsun, 25 Şubat hemen köşede ve sürekli bir teaser afiş akışı geliyor, tüm bilgileri yakında almayı umuyoruz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi