"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Renault Elektrikli Otomobilde 100 Bin Çıtasını Aştı

Sedat | 15 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Elektrikli otomobil konusunda önemli çalışmalar yapan Renault yaptığı son açıklama ile birlikte 100 bin barajını geçtiğini duyurdu.

Renault özellikle Avrupa’da yaptığı üretimler ile ciddi bir paya sahip olmaya başlarken, marka uzun süreden beri elektrikli araç üretiminde Avrupa’da söz sahibi durumda. Daha önce gündeme gelen haberlerde özellikle Fransa’da lider markanın Renault olduğu belirtilirken, Fransa dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde Renault oldukça popüler durumda.

100 Bininci Araç Teslim Edildi

Renault tarafından yapılan açıklamalarda markanın yüz bininci aracı sahibine teslim ettiği açıklanırken, bu açıklama ile birlikte Renault 100 bin barajını geçmeyi başaran önemli markalardan birisi oldu. Elektrikli otomobil konusunda ciddi satış rakamlarını hedefleyen otomotiv markaları bugüne kadar Renault kadar yüksek bir başarıya ulaşamazken, bu konuda Renault şimdiden hızlı bir şekilde yol almayı başarmış durumda.

Oslo’da Teslim Edildi!

Satılan 100 bininci araç için özel bir etkinlik düzenlenirken aracı satın alan kişiye Oslo’da araç teslimatı gerçekleştirildi.  Zoe adı verilen araç ile bu konuda başarılı bir satış grafiği yakalayan Renault, Avrupa’da yüzde 23’lük bir paya sahip durumda. Aynı zamanda 2016 yılı içerisinde yakalanan bu istikrar ile birlikte 2015 yılına göre yüzde 32’lik bir satış artışı da yaşanmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi