"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Renault Megane Sedan Geri Dönüyor

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Bir dönemin en popüler modellerinden birisi olan Megane Sedan tekrar Türkiye'de satışa çıkacak.

Renault tarafından yapılan yeni üretimler ile birlikte Megane Sedan tekrar yollarda görülmeye başlanacak. Üretici firma tarafından daha önce Megane Hatchback ve Megane Sport modelleri piyasaya sunulurken yapılan son açıklamada Megane Sedan'ın da aileye katılacağı ve Türkiye'de de aracın satın alınabileceği belirtildi.

Renault Megane Sedan Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Aracın satışı ile ilgili Ekim ayı gösterilirken araç Türkiye'de Renault un fabrikasında üretilecek. Aynı zamanda aracın pek çok farklı ülkelerde satışa çıkarılacağı belirtilirken bu ülkeler ile ilgili detaylı açıklamalarda yapıldı.

Renault Megane Sedan Hangi Ülkelerde Satılacak?

Açıklamalara göre Renault Sedan modeli ile Cezayir, Suudi Arabistan, Avustralya, Bulgaristan, Hırvatistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Macaristan, İrlanda, İtalya, İsrail, Letonya, Lübnan, Litvanya, Fas, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Tunus, Türkiye ve Ukrayna’daki otomobil piyasasına girmiş olacak.

Renault Megane Sedan Özellikleri Ne?

Araç ile ilgili yapılan tanıtımlarda çok farklı bir tasarımın kullanıldığı ve çok farklı bir görünüm ile aracın geleceği belirtilirken aracın 7 inç büyüklüğünde dijital bir ekrana sahip olacağı ve aynı zamanda 8.7 inç büyüklüğünde multimedya bir tableti olacağı belirtildi. Araçta yer alan en önemli özelliklerden bazıları ise şöyle; R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi, Aktif Acil Fren Destek Sistemi ve Şerit Takip Sistemi.

Renault Megane Sedan Modelleri Neler?

Aracımın tasarımında ve donanmasında özellikle güvenliğin ön planda tutulduğu görülürken araç sahipleri oldukça rahat, konforlu ve güvenli bir yolculuk yapabilecek . Aracın piyasaya çıkacağı modeller ise şöyle olacak;

1.6 115 HP benzinli motor 5 ileri manuel ve CVT şanzıman

1.2 TCe turbo benzinli 130 HP 7 ileri vitesli EDC çift kavramalı otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman

1.5 dCi turbo dizel 90 HP 6 ileri manuel şanzıman

1.5 dCi turbo dizel 110 HP 6 ileri manuel ve 6 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman

1.6 dCi turbo dizel 130 HP 6 ileri manuel şanzıman

Araçların fiyatları ile ilgili açıklama ise henüz yapılmış değil.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi