"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Rio Olimpiyatları Sanal Gerçeklikle Takip Edilecek

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sanal gerçeklik özelliğinin daha fazla kullanılabilir olmaya başlaması ile birlikte pek çok etkinlikte de yer almaya başladı.





Önümüzdeki günlerde düzenlenecek Rio Olimpiyatları'nda sanal gerçeklik ile olimpiyatların takip edilebileceği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de benzer bir durum yaşanırken Türkiye'nin karşılaşması sanal gözlükler ile takip edilebilmişti.

Kullanıcı sayısı ve kullanılan platformların günden güne artış gösterdiği sanal gerçeklik alanında önümüzdeki yıllarda çok daha önemli gelişmelerin yaşanması beklenirken ilk defa bu kadar kapsamlı bir etkinlikte sanal gerçeklik kullanılmış olacak. Rio’da düzenlenecek 2016 Olimpiyatları dünya genelinde takip edilecek spor etkinliklerinden birisi olurken etkinliklerin sanal gerçeklik gözlüğü ile takip edilebilecek olması da bu konuda olimpiyatların çok daha eğlenceli bir şekilde izlenmesine imkan sağlayacak.

Bugüne kadar dünya genelinde pek çok spor etkinliğinde ve özellikle futbol müsabakalarında kullanılan sanal gerçekliğin olimpiyatlarda çok daha etkili bir şekilde kullanılması bekleniyor. Rio 2016 etkinlikleri kapsamında 85 saatlik özel bir yayının yapılacağı belirtilirken bu yayın sanal gerçeklik ile takip edilebilecek. Ayrıca VR hizmetini sadece Gear VR'a özel olacak.

Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı bilgilerin de paylaşılması beklenirken bu bilgiler ışığında kişilerin sanal gerçekliği nasıl kullanabileceği, olimpiyatlarda hangi kaynaklar üzerinden bu imkândan yararlanabileceği paylaşılmış olacak. Fakat böyle bir gelişmenin paylaşılması dahi şimdiden sanal gerçeklik imkanı bulunan kişiler için büyük bir heyecan yaratmış durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi