"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Rus Üretici Patlamaya Dayanıklı Telefon Üretti!

Sedat | 14 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Teknoloji dünyasını son zamanlarda meşgul eden Galaxy Note 7 patlamalarının ardından Goreltex, harekete geçerek patlamaya dayanıklı telefon CTG-ST'yi üretti.

Zavod Goreltex adında bir Rus şirketi, patlamaya dayanıklı elektrikli teçhizat üretiyor. Duymak istediğimiz bir haber olarak ilaç misali gelen, Goreltex üretimli CTG-ST, patlamalara karşı dayanıklı olması ile dikkatleri üzerine çekti.

Bloomberg'e göre, şirketin patlamaya dayanıklı olarak ürettiği donanımlar arasında terminal kutuları,gösterge istasyonları, ışık alarmları ve ses ve ışık alarmları  kontrol kabinleri, kontrol panelleri, devre kesiciler, anahtarlama istasyonları bulunuyor. CTG-ST telefonu, firmanın önceki modelinin iyileştirilmiş versiyonu olarak karşımızda. Tek özelliği patlamaya dayanıklı olmasının yanı sıra, kurumlara yönelik sağlam bir telefon olma özelliği taşıyor. 

CTG-ST Özellikleri

- 320 x 240 çözünürlüğe sahip 2.2-inç ekran

- 320 x 240 çözünürlüğe sahip 2.2-inç ekran

- 1 MB dahili hafıza

- Ek depolama isteyenler için microSD yuva özelliği

- Arkasında 3 MP kamera

- 2.500 mAh batarya

-  EDGE bağlantısı

- IP67 sertifika derecesi ile suya ve toza dayanıklı

Bunlara ek olarak Kauçuk ve fiberglas malzemeden yapılan telefon 5,4 metre yükseklikten düşmelere karşı da dayanıklı. Fiyatı hakkında net bilgi verilmeyen cihaz hakkında başka bir bilgi verilmiyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi