"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sağlık Bakanlığı'ndan Pokemon Uyarısı!

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye'de de milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlanan Pokemon Go için Sağlık Bakanlığı'ndan önemli bir uyarı geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarılarda Pokemon Go oyunu oynayan kişilerin saat 11 ile 16 arasındaki Pokemon avlamaması gerektiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından özellikle sosyal medyada gündem bu açıklama oldu.

Sıcaklara Dikkat!

Aşırı sıcaklar nedeniyle kişilerin oyun oynarken durumun farkında olmayabileceği ve sağlıklarını tehlikeye atabileceği belirtilirken Pokemon Go oyunu için oyunu oynayan kişilerin bu saatler dışında Pokemon avlaması istendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama oldukça ilgi görürken konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'na yöneltilen bir soruya cevap olarak bu şekilde bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada güneş ışınlarının dik geldiği 11:00 ile 16:00 saatleri arasında Pokemon avlamanın uygun olmayacağı özellikle yolda yürürken veya karşıdan karşıya geçerken telefonun ekranına bakmak yerine yola bakılmasının gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada aynı zamanda kişilere sağlıklı günler de dilenirken yapılan bu açıklamanın ardından kişiler tarafından Pokemonların ne kadar ilgi gördüğü ve aynı zamanda resmi kurumlar tarafından da ne kadar dikkate alındığı ortaya konulmuş oldu.

Daha önce de Türkiye'de Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından oyun ile ilgili açıklamalar yapılmış oyunun yasaklanması gerektiği ve oyunun camilerde oynanmaması gerektiği üzerine pek çok görüş dile getirilmişti.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi