"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung 2016 Hedefleri Neler?

Sedat | 30 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung için 2016 yılına dair yapılan tahminlerde oldukça yüksek bir cihaz satışı bekleniyor.

2016 yılının ilk iki çeyreğini de çok iyi bir şekilde kapatan ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Samsung yılın kalan yarısında da aynı performansı sürdürmesi halinde 2016 yılını da çok iyi bir şekilde kapatacak.

Özellikle Ağustos ayında yapılacak yeni cihaz tanıtımları ile birlikte yeniden yüksek özelliklerdeki bir modeli piyasaya sunacak olan Samsung böylece satış rakamlarını ve gelirlerini daha da arttırılabilir artırabilir.

Tahminler Olumlu

Durum ile ilgili yapılan tahminlerde ise Samsung'un bu konuda başarıya ulaşacağı belirtildi.  Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge önderliğinde birçok yan modeliyle de piyasada bulunan Samsung, Galaxy A, GalaxY J ve Galaxy On modelleriyle ilgi çekiyor.

2015 senesinde genelinde 324 milyon cihaz satışı gerçekleştiren Samsung 2015 yılında ki rakamını geçmeye çalışacak. Tahminler yılın 350 milyon cihaz satışı ile tamamlanması yönünde olurken, ilk çeyrekte 81 milyon ikinci çeyrekte 77 milyon akıllı telefon satan Samsung şimdiden 150 milyon barajını geçmeyi başarmış durumda. Bu bakımdan hedeflerini yakalama adına firma plan doğrultusunda doğru bir şekilde ilerliyor.

350 milyon hedefinin tutabilmesi adına Samsung'un kalan yarıyılda 191 milyon akıllı telefonsa satması gerekirken Galaxy Note 7 bu konuda önemli bir koz halinde duruyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi