"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Afrika’ya Açılıyor

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung tarafından yapılan son açıklamalarda markanın önümüzdeki günler ile ilgili planlamaları paylaşılırken Afrika'ya çıkarma yapılacağı belirtildi.

Afrika bölgesine özel olarak çeşitli projeler ürettiği öğrenilen Samsung bu durumu yaptığı resmi açıklama ile birlikte paylaştı. Samsung tarafından yapılan paylaşımlarda markanın önümüzdeki dönemlerde Afrika'ya yönelik çok önemli projeleri gerçekleştireceği belirtilirken özellikle Tizen işletim sistemi ile sunulacak telefonların Afrika bölgesinde çıkartacak olan Samsung telefon modelleri ile birlikte ilgi görmeyi umut ediyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Tizen işletim sisteminin yanı sıra markanın IOT teknolojisini de Afrika'da sunacağı öğrenildi. Bu bakımdan Samsung tarafından yapılacak çalışmalar oldukça kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilirken markanın çalışmalarının Afrika'da ne kadar karşılık bulacağı da merak ediliyor.

Samsung tarafından geliştirilen bu yeni teknoloji özellikle nesnelerin interneti olarak bilinirken eşyaların akıllanmasını ve internet bağlantısına sahip olarak uzaktan dahi kontrol edilebilmesini mümkün kılıyor. Bu bakımdan Samsung tarafından bölgede sunulacak imkanların Afrika’daki vatandaşlar tarafından benimsenmesi ve tercih edilmesi beklenirken bu konuda nasıl bir planlamanın yapılacağı merak ediliyor. Yapılan açıklamalarda markanın hedefleri ve bölgedeki geleceği ile ilgili detaylar paylaşılırken çalışmaları yönelik herhangi bir bilgi verilmedi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi